Znacie ich doskonale z anten regionalnych TVP – część z nich dołączyła również do ekipy prezenterów pasm wspólnych TVP3!

Urszula Boruch Urszula Boruch Urszula Boruch pracę w TVP zaczynała od prowadzenia Telewizyjnego Kuriera Województw w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Była prezenterką Teleexpressu. Prowadziła i współredagowała program „Małe Ojczyzny”. Prowadziła „Raport z Polski” i program informacyjno- publicystyczny „Kościół z bliska” w TVP Info. Realizowała felietony do „Pytania na śniadanie” w TVP2 oraz magazynu historyczno- kulturalnego „Skarbiec” w TVP Polonia. Jest autorką reportaży i programów dokumentalnych. Przez sześć lat realizowała dokumentalny cykl „Album Mazowsza” w TVP Warszawa. Jest autorką programu „Miejsce z historią” w TVP1.

Współrealizowała sześć filmów dokumentalnych z reżyser Lucyną Smolińską: „Zofia Kossak. W cieniu zapomnienia", „Jego imię Polska. Tadeusz Kościuszko", „Stanisława Brzozowskiego życie wśród skorpionów", „Jegomość ksiądz Józef Stolarczyk", „Po latach niewoli wstaje Polska", „Zapaliłem świeczkę na swoim grobie. Opowieść o Stanisławie Miedzy Tomaszewskim".

Za osiągnięcia zawodowe otrzymała nagrody i wyróżnienia, w tym: nagrodę Przewodniczącego Rady Programowej TVP3 za najlepszy program w 2000 roku - „Album Mazowsza”, Wicemarszałka Sejmu RP za program z kulturalnego cyklu „Album Mazowsza", Ministra Obrony Narodowej za program „Misje dla pokoju", wyróżniony na Festiwalu Filmów Wojskowych w Rzymie, wyróżnienie od Komitetu Obchodów Roku Norwidowskiego za cykl programów dokumentalnych poświęconych Norwidowi, odznaczona medalem „Zasłużony dla Kurpiowszczyzny", wyróżniona przez Międzynarodowe Centrum Słuchu w Kajetanach za wspieranie nowych idei w komunikacji międzyludzkiej.

Ukończyła filologię polską oraz podyplomowe studia na kierunku Marketing i Doradztwo Polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Konrad Dudek Konrad Dudek Konrad Dudek to rocznik '75 – z wykształcenia socjolog, z zawodu dziennikarz i publicysta radiowy i telewizyjny. W TVP pracuje od 2000 r. Od początku związany z TVP Rzeszów, a teraz także z TVP3 jako jeden z prowadzących „Raport z Polski”.

Jako reporter zajmuje się sprawami społeczno-gospodarczymi, problematyką samorządu lokalnego różnych szczebli, polityką oraz wszystkim co ciekawe, lub godne uwagi. Prezenter „Aktualności” – programu informacyjnego w TVP Rzeszów. Dla TVP relacjonował wydarzenia krajowe i zagraniczne, m.in z Kijowa: demonstracje zwolenników W. Janukowycza oraz przyznanie Polsce i Ukrainie organizacji Turnieju Piłkarskiego Euro 2012. Jako videoreporter jest autorem relacji z wydarzeń zagranicznych, m.in. Paris Air Show 2013.

Uczestnik misji PKW Irak w 2005 roku. Spośród wyróżnień i nagród najbardziej ceni sobie nadany przez 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich tytuł Honorowego Podhalańczyka.

Miłośnik historii i książek SF. Zapalony sportowiec: aktywny piłkarz i biegacz. Z kolegami ze szkoły średniej założył zespół „Mocnego Uderzenia”, z którym w roli basisty i wokalisty gra i koncertuje do teraz!

Sławomir Mokrzycki Sławomir Mokrzycki Sławomir Mokrzycki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę zawodową rozpoczął w kancelarii radców prawnych. Po podjęciu w 1992 roku pracy w Radio Kraków rezygnuje z kariery prawniczej. Do 1995 roku jest reporterem, serwisantem, prezenterem i wydawcą programów informacyjnych.

W 1995 roku zostaje szefem programów informacyjnych, a trzy lata później, w wyniku konkursu, dyrektorem anteny tej stacji. Od 1998 roku prowadzi również zajęcia ze studentami Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku przyjmuje propozycje objęcia funkcji szefa programów informacyjnych Telewizji Kraków.

Równocześnie prowadzi lokalne programy publicystyczne : „Tematy dnia”, „Studio otwarte”, autorski „Bez krawata” oraz na antenie ogólnopolskiej „Młodzież kontra”. W latach 2010-2012 w TVP1 prowadził program"Polityka przy kawie". W 2008 r. otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „publicystyka” na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Olsztyn 2008 za autorski program „Bez krawata”.Od maja 2010 do sierpnia 2011 był dyrektorem Wydawnictwa "Przekrój" w tym czasie pełnił też funkcję prezesa Gremi Film Production SA.

Aktualnie prowadzi programy: „Młodzież kontra", „Bez krawata", „Polityka bliżej" i „Tematy dnia".

Artur Kalicki Artur Kalicki Artur Kalicki. Prezenter programów informacyjnych. Od 2002 roku - Panorama Lubelska, 2007 – 2009 – Wiadomości TVP. Przez cztery lata również reporter Panoramy Lubelskiej.

Lektor filmów realizowanych w Lubelskiej Szkole Dokumentu Historycznego. Autor radiowych programów popularnonaukowych. Laureat nagrody Polskiego Radia, w otwartym konkursie na audycję popularnonaukową.

Radio od strony mikrofonu, odkrył dla siebie w 1994 roku i przez dziewięć lat był z nim uczuciowo związany. W Telewizji pojawił się niejako w konsekwencji radiowych poczynań. Kto by pomyślał…- miał być lekarzem a skończył jako spiker.

Jest niepokornym poszukiwaczem szczęścia – o szczęściu napisał (i nagrał) pracę licencjacką w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. UMCS, Wydział Humanistyczny, dał tytuł magistra, a potem jeszcze zachciało się zgłębiania sztuki wymowy, na dwuletnich studiach podyplomowych. Połączenie zdobytej tam wiedzy i doświadczenia z pracy przed-, za- i przy mikrofonie, skutkuje prowadzeniem szkoleń z mówienia.

Wymieniony jest nie tylko spikerem telewizyjnym, ale też konferansjerem, zwanym przez złośliwych – estradowym wycieruchem. Prowadził w tej roli kilkadziesiąt imprez, spotkań, jubileuszy, prezentacji, relacji i debat.