Fundacja Siostra Ania rozpoczęła kampanię społeczną „Po Prostu Położna”. Jej głównym celem jest uświadomienie kobietom, że już od 21. tygodnia ciąży mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną. Podczas opolskich warsztatów dla kobiet ciężarnych i planujących ciążę, uczestniczki dowiedzą się, jakie prawa im przysługują oraz jakie możliwości daje opieka położnej nad kobietą.

W kolejne soboty warsztaty będą się odbywać w Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku. Na koniec podsumowanie kampanii odbędzie się w Warszawie.

Głównym celem kampanii „Po prostu położna”, jest uświadomienie kobietom, że od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu, a od 32. tygodnia ciąży dwa razy w tygodniu, mogą korzystać z bezpłatnych spotkań edukacyjnych z położną – powiedziała prezes Fundacji Siostra Ania Magdalena Wołąsewicz.

Twarzą kampanii „Po prostu położna” jest Agnieszka Maciąg, modelka, dziennikarka, prezenterka, piosenkarka oraz wielbicielka zdrowej kuchni. Maciąg w wieku 43 lat urodziła córkę w swoim domu, m.in. dzięki temu, że odpowiednio wcześniej zaczęła się do tego przygotowywać.

Ekspertem kampanii jest Ewa Janiuk, położna z Opola z 26-letnim doświadczeniem. Janiuk jest zaangażowana w działalność w środowisku położniczym. Jest też współautorką książek o tematyce okołociążowej i okołoporodowej, a także organizatorką i prelegentką wielu konferencji krajowych.

Podczas warsztatów kobiety będą mogły się dowiedzieć m.in. o emocjonalnym wsparciu, przygotowaniu do porodu, opracowaniu planu opieki okołoporodowej. Położna pomoże rozwiać wątpliwości związane z porodem – powiedziała Magdalena Wołąsewicz.

Szczegóły i terminy kolejnych warsztatów można poznać na stronie internetowej www.poprostupolozna.pl

WIĘCEJ INFORMACJI Z REGIONU TVP3 OPOLE