Białobrzeska policja poszukuje sprawcy bestialskiego pobicia psa. Roczna suczka owczarka niemieckiego została znaleziona przywiązana w lesie w okolicach Brzeskiej Woli. Ledwo żywe zwierze miało liczne złamania kości i było w stanie skrajnego wygłodzenia. Za wskazanie sprawcy jest nagroda.

Zwierze przypadkowo odnalazł 24 marca mieszkaniec położonej w gminie Białobrzegi wsi Brzeska Wola. Skatowany pies przywiązany był do drzewa, był niezwykle wychudzony i wyłysiały. Został przewieziony do kliniki weterynaryjnej, gdzie zajęli się nim pracownicy Fundacji Zwierzeca Polana. Jak wykazały badania, roczna suczka ma kilka złamań czaszki, tj. złamanie w obrębie podstawy łuku jarzmowego, złamania kości nosowej oraz kości czołowej w okolicy oczodołowej.  Badania krwi potwierdziły skrajne wygłodzenie. . Suka na skutek obrażeń i obrzęku mózgu nie słyszała. Obrażenia te powstały w wyniku uderzeń narzędziem, wykluczony został udział zwierzęcia w zdarzeniu drogowym. Zachowanie psa wskazuje, że trzymany był w zamknięciu.


Suczka jest pod opieką fundacji, a po wyleczeniu będzie przeznaczona do adopcji. Darczyńcy fundacji przeznaczyli kwotę 15 tys. zł. za informację na temat sprawcy znęcania się nad psem.

Po złożeniu przez przedstawiciela fundacji zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem, białobrzescy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grójcu prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat oprawcy Meli proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach tel. (48) 613 52 00.

dad