Ponad tysiąc mieszkań powstanie w Zachodniopomorskiem w ramach rządowego programu MIESZKANIE PLUS. 21 gmin podpisało dziś listy intencyjne w tej sprawie. To pierwszy krok do tego, by ci, których nie stać na kupno mieszkania - mieli w końcu realne szanse na własne lokum. Zapotrzebowanie jest ogromne.

Podpisanie listów intencyjnych przez przedstawicieli 21 zachodniopomorskich gmin to pierwszy etap rządowego programu Mieszkanie Plus. Cel jest jeden - budowa tanich mieszkań na wynajem z możliwością wykupu.

Wysokość czynszu w takich lokalach ma wynosić od kilku do kilkunastu złotych za metr kwadratowy. Kiedy najemca będzie chciał wykupić mieszkanie na własność, będzie płacić czynsz wyższy o 20 proc. Dzięki temu, po 30 latach stanie się właścicielem.

Polska zajmuje w Europie jedno z ostatnich miejsc pod względem liczby mieszkań przypadających na tysiąc osób. 40 proc. Polaków nie ma zdolności kredytowej, a potrzeba prawie 3 milionów nowych lokali. W Zachodniopomorskiem w ramach rządowego programu ma powstać docelowo 11 tysięcy mieszkań.