Lekarz miasta Warszawy, program przeciwdziałania depresji, czy miejskie targowiska ze zdrową żywnością - kandydat na prezydenta Warszawy Zjednoczonej Prawicy przedstawił swoje pomysły na politykę zdrowotną miasta.

Patryk Jaki mówił o potrzebie powołania lekarza miasta stołecznego Warszawy, który będzie koordynował pracę stołecznych placówek zdrowotnych.
- Kolejna istotna zmiana, to wprowadzenie dwudziestoczterogodzinnych dyżurów pediatrycznych w każdej dzielnicy - mówił w trakcie konferencji prasowej Patryk Jaki.

- Tak, aby nie było sytuacji, że warszawscy rodzice mają duży problem, aby dostać się do lekarza ze swoimi dziećmi. Dzisiaj niestety często tak jest, szczególnie po zamknięciu placówek medycznych w ciągu dnia. To będzie duża i ważna część naszego programu zdrowotnego - dodał Patryk Jaki. 

Kandydat Zjednoczonej Prawicy obiecuje też między innymi wprowadzenie programu "Zdrowa warszawska rodzina", który będzie walczył z otyłością, dopalaczami i narkotykami oraz lepszą opiekę dla osób z chorobami kardiologicznymi i onkologicznymi.

To pierwsza część programu zdrowotnego Patryka Jakiego, kolejne propozycje mają być przedstawione w najbliższym czasie.

W wyborach na prezydenta Warszawy wystartują także między innymi kandydat Koalicji Obywatelskiej - Rafał Trzaskowski, kandydat porozumienia Wygra Warszawa - Jan Śpiewak oraz Jakub Stefaniak z PSL.

IAR/dad

Komentarze