Rząd przygotowuje specjalistyczny fundusz, przeznaczony dla małych, położonych w pobliżu rzek miast. Pieniądze będą przeznaczone na modernizację i rozbudowę nabrzeży.

Północno-wschodnie Mazowsze od kilku lat zmaga się z problemem okresowej zbyt dużej ilości wody, w czasie susz z kolei ze znacznym jej spadkiem. Problem mają rozwiązać zbiorniki regulujące stan wód.

Zbiorniki retencyjne mają być zabezpieczeniem zarówno przed susza, jak też nadmiernymi opadami deszczu – mówił w sobotę w Ostrowi Mazowieckiej minister Marek Grabarczyk. Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców Ostrołęki. Powstaje specjalistyczny fundusz, przeznaczony na odnowienie starej infrastruktury portowej i zagospodarowanie nadbrzeży rzek.

Jak podkreślił burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Jerzy Bauer – Woda jest podstawowym elementem, dlatego uporządkowanie spraw, związanych z wodami jest dla większych, jak i mniejszych samorządów sprawą niezwykłej wagi.

Projekt budowy zbiorników retencyjnych jest konsultowany z samorządami, zagospodarowywanie nadbrzeży Narwi ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.