„Odbuduje godność mieszkańców, sprawię by kluby sportowe były dotowane sprawiedliwie, a nie według własnych przemyśleń prezydenta Jedlińskiego i jego otoczenia” – zadeklarował dziś Andrzej Jakubowski, który oficjalnie rozpoczął wyborczą batalię. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Koszalina, chce też zwiększenia puli budżetu obywatelskiego. A w kampanii stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami.

„Łączy nas Koszalin” – pod takim hasłem do wyborów samorządowych idzie Andrzej Jakubowski. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta przekonywał , że w trakcie jego kampanii najbardziej liczyć się będą otwarte spotkania z mieszkańcami – wszystkich 17 koszalińskich osiedli. - Wychodzimy do mieszkańców Koszalina, chcemy się z nimi spotykać, rozmawiać, prowadzić kampanię bezpośrednią, rozmawiać o problemach i tych wszystkich sprawach, które są najważniejsze dla wszystkich bez wyjątku – mówi Andrzej Jakubowski. Kandydat PiS na prezydenta Koszalina.

Jakubowski zadeklarował , że chce zmienić Koszalin, by mieszkańcy mogli się z nim utożsamiać i by byli dumni ze swojego miasta, aby chcieli tu żyć i zakładać rodziny. Chce też odbudować godność mieszkańców. W tym lokatorów mieszkań socjalnych, którzy jego zdaniem są przez obecne władze traktowani są jak mieszkańcy gorszej kategorii. - Wspólne elementy, czyli te węzły sanitarne, które są dziś w budynkach, przypadając na cztery mieszkania – zobaczcie, jak one wyglądają, to nie są duże nakłady, to trzeba zrobić – informował – mówi Andrzej Jakubowski. Kandydat PiS na prezydenta Koszalina.

Bardziej sprawiedliwie niż dotychczas – Andrzej Jakubowski, chce też zawalczyć o kluby sportowe. Twierdzi, że środki finansowe, które miasto na nie przeznacza nie są dzielone sprawiedliwie. Dlatego zapowiada specjalny audyt. Chce też zwiększenia koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego do 10 mln złotych. Celem jest aktywizacja mieszkańców w życiu społeczno-gospodarczym. - Dzisiaj prezydent sygnalizuje, że jest dobrym prezydentem, że przekazuje do budżetu 3 mln zł – powiem szczerze, to żadna łaska, bo to wynika z ustawy o samorządzie, który wyraźnie mówi, że miasta na prawach powiatu – mają taki obowiązek – tłumaczy Andrzej Jakubowski. Kandydat PiS na prezydenta Koszalina. Wysokość kwoty musi zgodnie wynosić, co najmniej 0,5 procenta wydatków gminy zawartych w ostatnim sprawozdaniu wykonania z budżetu. Pełen wyborczy program, kandydat PiS zamierza przedstawić pod koniec września.

Z ramienia Lepszego Koszalina o prezydenturę w mieście powalczy Mariusz Krajczyński, który wczoraj - skrytykował obecnie urzędującego Piotra Jedlińskiego za brak wizji rozwoju miasta i krótkowzroczność podejmowanych decyzji. - To jest prezydent, który generalnie realizuje to, co wymyślił sobie i zaproponował prezydent Mikietyński, swoje projekty, które próbował zrealizować, nie doszły do skutku, bo mamy problem z ITS-em, sprawa w sądzie i będziemy musieli kary za to zapłacić – mówi Mariusz Krajczyński, kandydat Lepszego Koszalina na prezydenta.

Start zadeklarował w wyborach na prezydenta Koszalina zadeklarował także Jerzy Zaroda z SLD a także Piotr Jedliński, popierany przez PO, PSL i Nowoczesną.