Na mazowieckich szlakach kolejowych zostanie zmodernizowanych dwadzieścia jeden przejazdów kolejowo-drogowych. Będą wyposażone w nową sygnalizację, szlabany i oświetlenie. Zapewni to bezpieczniejszy przejazd samochodów przez tory.

Pierwsze prace rozpoczęły się w miejscowości Michałowie-Reginowie w gminie Wieliszew. Nie kursuje Szybka Kolej Miejska na trasie z Warszawy do Zegrza. Montowane są nowe sygnalizatory, nowe urządzenia rogatkowe. Wymieniana jest także nawierzchnia na przejazdach kolejowych, montowane jest nowe oświetlenie i monitoring.

Koszt prac na jednym przejeździe to ponad milion złotych. Przez miejscowość prowadzi wyjazd dla mieszkańców gminy Wieliszew do Warszawy. Do tej pory miejscowy przejazd był wielkim utrapieniem dla kierowców. Po przebudowie przejazdu zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych.

Prace w Michałowie-Reginowie zostaną zakończone w najbliższy piątek. Na Mazowszu zostaną zmodernizowane przejazdy na liniach z Warszawy do Radomia, Białegostoku i Lublina. W związku z pracami prowadzonymi na torach nastąpi korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich od dziesiątego czerwca. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do pierwszego września tego roku.