Znacie ich doskonale z anten regionalnych TVP – część z nich dołączyła również do ekipy prezenterów pasm wspólnych TVP3!
Urszula Boruch
Współrealizowała sześć filmów dokumentalnych z reżyser Lucyną Smolińską: „Zofia Kossak. W cieniu zapomnienia", „Jego imię Polska. Tadeusz Kościuszko", „Stanisława Brzozowskiego życie wśród skorpionów", „Jegomość ksiądz Józef Stolarczyk", „Po latach niewoli wstaje Polska", „Zapaliłem świeczkę na swoim grobie. Opowieść o Stanisławie Miedzy Tomaszewskim".
Za osiągnięcia zawodowe otrzymała nagrody i wyróżnienia, w tym: nagrodę Przewodniczącego Rady Programowej TVP3 za najlepszy program w 2000 roku - „Album Mazowsza”, Wicemarszałka Sejmu RP za program z kulturalnego cyklu „Album Mazowsza", Ministra Obrony Narodowej za program „Misje dla pokoju", wyróżniony na Festiwalu Filmów Wojskowych w Rzymie, wyróżnienie od Komitetu Obchodów Roku Norwidowskiego za cykl programów dokumentalnych poświęconych Norwidowi, odznaczona medalem „Zasłużony dla Kurpiowszczyzny", wyróżniona przez Międzynarodowe Centrum Słuchu w Kajetanach za wspieranie nowych idei w komunikacji międzyludzkiej.
Ukończyła filologię polską oraz podyplomowe studia na kierunku Marketing i Doradztwo Polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.
Konrad Dudek
Jako reporter zajmuje się sprawami społeczno-gospodarczymi, problematyką samorządu lokalnego różnych szczebli, polityką oraz wszystkim co ciekawe, lub godne uwagi. Prezenter „Aktualności” – programu informacyjnego w TVP Rzeszów. Dla TVP relacjonował wydarzenia krajowe i zagraniczne, m.in z Kijowa: demonstracje zwolenników W. Janukowycza oraz przyznanie Polsce i Ukrainie organizacji Turnieju Piłkarskiego Euro 2012. Jako videoreporter jest autorem relacji z wydarzeń zagranicznych, m.in. Paris Air Show 2013.
Uczestnik misji PKW Irak w 2005 roku. Spośród wyróżnień i nagród najbardziej ceni sobie nadany przez 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich tytuł Honorowego Podhalańczyka.
Miłośnik historii i książek SF. Zapalony sportowiec: aktywny piłkarz i biegacz. Z kolegami ze szkoły średniej założył zespół „Mocnego Uderzenia”, z którym w roli basisty i wokalisty gra
i koncertuje do teraz!
Sławomir Mokrzycki
W 1995 roku zostaje szefem programów informacyjnych, a trzy lata później, w wyniku konkursu, dyrektorem anteny tej stacji. Od 1998 roku prowadzi również zajęcia ze studentami Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2005 roku przyjmuje propozycje objęcia funkcji szefa programów informacyjnych Telewizji Kraków.
Równocześnie prowadzi lokalne programy publicystyczne : „Tematy dnia”, „Studio otwarte”, autorski „Bez krawata” oraz na antenie ogólnopolskiej „Młodzież kontra”. W latach 2010-2012 w TVP1 prowadził program"Polityka przy kawie". W 2008 r. otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „publicystyka” na Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Olsztyn 2008 za autorski program „Bez krawata”.Od maja 2010 do sierpnia 2011 był dyrektorem Wydawnictwa "Przekrój" w tym czasie pełnił też funkcję prezesa Gremi Film Production SA.
Aktualnie prowadzi programy: „Młodzież kontra", „Bez krawata", „Polityka bliżej" i „Tematy dnia".
Artur Kalicki
Lektor filmów realizowanych w Lubelskiej Szkole Dokumentu Historycznego. Autor radiowych programów popularnonaukowych. Laureat nagrody Polskiego Radia, w otwartym konkursie na audycję popularnonaukową.
Radio od strony mikrofonu, odkrył dla siebie w 1994 roku i przez dziewięć lat był z nim uczuciowo związany. W Telewizji pojawił się niejako w konsekwencji radiowych poczynań. Kto by pomyślał…- miał być lekarzem a skończył jako spiker.
Jest niepokornym poszukiwaczem szczęścia – o szczęściu napisał (i nagrał) pracę licencjacką w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. UMCS, Wydział Humanistyczny, dał tytuł magistra, a potem jeszcze zachciało się zgłębiania sztuki wymowy, na dwuletnich studiach podyplomowych. Połączenie zdobytej tam wiedzy i doświadczenia z pracy przed-, za- i przy mikrofonie, skutkuje prowadzeniem szkoleń z mówienia.
Wymieniony jest nie tylko spikerem telewizyjnym, ale też konferansjerem, zwanym przez złośliwych – estradowym wycieruchem. Prowadził w tej roli kilkadziesiąt imprez, spotkań, jubileuszy, prezentacji, relacji i debat.