Nowoczesne, bardziej funkcjonalne, bliższe klientom… takie ma być nowe targowisko w Koszalinie. Miasto ma już projekt inwestycji, teraz czeka na uwagi kupców. Można je zgłaszać urzędnikom magistratu do końca miesiąca. Zmiany czeka też od lat niszczejący „Manhattan”.

Nowe targowisko ma odpowiadać dzisiejszym czasom. Zniknie szpecący płot i blaszane budy. Będą też miejsca do handlu z samochodu, parking podziemny na 120 pojazdów… i co najistotniejsze całość zostanie zadaszona.

Miasto zapewnia, że mimo modernizacji targowiska opłaty dla kupców pozostaną bez zmian. Dokumentacja techniczna inwestycji ma być gotowa do czerwca przyszłego roku. Całość powstanie w ciągu 3 lat i ma kosztować 12 milionów złotych.

Zmiany, szykują się też na innym koszalińskim targowisku, czyli popularnym „Manhattanie”. 7 lat temu miejsce tętniło życiem. Później kilkudziesięciu kupców przeniesiono, pozostał dziurawy parking i wspomnienia. Trzy przetargi na sprzedaż 30-arowej działki usługowej, z braku chętnych, spaliły na panewce, a teren z roku na rok popadał w ruinę. Teraz, dzięki zmianom w planie zagospodarowania przestrzennego pojawiła sie kolejna szansa. Najprawdopodobniej w tym miejscu powstaną budynki mieszkalne z usługami na parterze. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na grudniową sesję rady miasta.