Wicewojewoda, Marek Subocz oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza rodzinnego Wałcza. Idzie do wyborów z hasłem „Zadbajmy o Wałcz”. Jednym z jego celów jest zatrzymanie w mieście młodych ludzi.

- Zdecydowałem się kandydować na burmistrza Wałcza, ponieważ jako urodzony wałczanin widzę potencjał tkwiący w mieszkańcach miasta Wałcz. Pragnąłbym, aby mieszkańcy mieli decydujący głos na to, co dzieje się w naszym mieście – powiedział Marek Subocz, kandydat PiS na burmistrza Wałcza, wicewojewoda zachodniopomorski.

- Mogę potwierdzić, że na co dzień jest to osoba, która pamięta skąd pochodzi, pamięta dzięki komu także jest, dzięki komu pełni obecną funkcję, dzięki komu jest wicewojewodą i szanowni państwo mogę państwa zapewnić o to, że na co dzień pan wicewojewoda Subocz wspomina, pamięta i lobbuje na rzecz mieszkańców Wałcza i powiatu – mówił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Marek Subocz wicewojewodą zachodniopomorskim został 3 lata temu. W latach 2010-2018 był dwukrotnie wybrany do rady powiatu wałeckiego z list Prawa i Sprawiedliwości. Marek Subocz deklaruje m.in. remont dworca kolejowego, większe finansowanie oświaty i przede wszystkim stworzenie atrakcyjnych warunków dla młodych, by nie wyjeżdżali z Wałcza. Program wyborczy ma zostać zaprezentowany w połowie września. Marek Subocz zadeklarował, że na czas kampanii weźmie urlop.