Żona posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego ma dziś stawić się w Prokuraturze Krajowej w Szczecinie. Została wezwana na przesłuchanie w charakterze podejrzanej. Sekretarz Generalny PO przebywa w areszcie w związku z zarzutami dotyczącymi afery melioracyjnej. Nie wykluczone, że jego żona również usłyszy zarzuty.

W sprawie afery melioracyjnej zarzuty usłyszały 65 osoby. Są wśród nich politycy Platformy Obywatelskiej, dyrektor i zastępcy dyrektora Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji, pracownicy jednostek terenowych tego zakładu, kierownicy budów w podmiotach wykonujących na jego rzecz usługi, a także przedsiębiorcy. . Nieoficjalnie wiadomo, że żona Stanisława Gawłowskiego może usłyszeć zarzut prania brudnych pieniędzy. Ona sama twierdzi, że „postawienie jej zarzutów ma wywoływać szum medialny, chcą pokazać, że mają rzekome, nowe dowody w sprawie przeciw mężowi, że sprawa się rozwija i ja też jestem w to zamieszana…”.

Stanisław Gawłowski od połowy kwietnia przebywa w tymczasowym areszcie. Prokuratura przedstawiła mu 5 zarzutów, w tym 3 o charakterze korupcyjnym. Najpoważniejszy dotyczy przyjęcia 175 tysięcy złotych łapówki za pomoc w ustawieniu przetargu w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych. Stanisław Gawłowski twierdzi, że jest niewinny, a sprawa ma charakter polityczny. Jednak śledztwo w sprawie afery melioracyjnej zostało wszczęte za rządów PO-PSL w 2013 roku.

W aferze melioracyjnej zarzuty usłyszało już 65 osób, a dwie aresztowano - kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. i sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego. Dlatego zainteresowanie prokuratury – żoną posła, nie dziwi innych samorządowców, a także publicystów.

Podczas śledztwa w sprawie afery melioracyjnej w domu Stanisława Gawłowskiego śledczy znaleźli akt własności apartamentu na chorwackiej wyspie Brać. Zdaniem prokuratorów mieszkanie było łapówką - przekazaną przez kołobrzeskiego biznesmena Bogdana K. – „baronowi PO”. Gawłowski twierdzi, że nie ma wiedzy o żadnym atramencie.

W wyniku dziennikarskiego śledztwa dziennikarzy TVP3 Szczecin ujawniono, że apartamentowiec zbudował właśnie Bogdan K. Będąc na wyspie Brać w Chorwacji sprawdzono innych właścicieli mieszkań tego budynku. Oprócz nazwiska K. pojawiają się jeszcze między innymi - teściowie pasierba Gawłowskiego.